Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan PDF Drukuj Email
sobota, 18 stycznia 2014 19:13

There was a problem loading image http://pliki.episkopat.pl/cms/pliki/c14130/t6.jpg

t6.jpgW Kościele katolickim w dniach 18-25.01.2014r. obchodzimy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W ramach podziałów w 1054 r. roku na Kościół Wschodni i Zachodni i 1517r. podział w Kościele Zachodnim na protestantyzm i pozostałe wyznania chrześcijańskie, modlimy się w tym tygodniu o powrót do jedności. Prosimy Tego, którego wspólnie wyznajemy, aby na nowo zjednoczył nas w jednym rozumieniu i praktykowaniu prawd wiary, Pisma Świętego, Tradycji i sakramentów. W dobie kiedy coraz bardziej ludzie ochrzczeni słabną w swojej gorliwości, gdy stykają się z mnogością wyznań, różnych religii, kiedy poznając się ludzie reprezentują różne przynależności religijne, warto modlić się o wzajemne zrozumienie, szacunek i skupiać się na tym co łączy, a nie dzieli. Chciejmy podkreślać wspólne wartości, prawdy wiary i prosić o Ducha wytrwałości we wzajemnym dialogu z poszanowaniem różnorodności w szukaniu zrozumienia. Nie chodzi o kompromis, ale o jedność sprzed podziałów, abyśmy na nowo mogli jako chrześcijanie stanowić dla ludzi innych wyznań i przekonań przykład jedności, szacunku, zrozumienia, wiary w Chrystusa, która łączy, a nie dzieli. W tym roku obchodzimy ten Tydzień pod hasłem: "Czy Chrystus jest podzielony?".

Polecamy artykuł "Modlitwa o Jedność Chrześcijan"
(naciśnij link, aby przeczytać felieton)

Poprawiony: sobota, 25 stycznia 2014 17:19