Światowy Dzień Życia Konsekrowanego 2014 PDF Drukuj Email
piątek, 31 stycznia 2014 07:12

b_350_300_16777215_0_https___encrypted-tbn2.gstatic.com_images_q=tbn_ANd9GcSPcHrvBd3q0UnlGjkSxcIERdu_f14bpmiPzEbouveFPNYWrnA. 2. lutego obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego - przyniesienie Jezusa przez Maryję i Józefa do świątyni. W tradycji polskiej również znane jako Matki Bożej Gromnicznej. Jest to też Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Konsekrowani, to znaczy poświęceni i przeznaczeni dla Boga. Każdy z ochrzczonych obdarzony jest konsekracją chrzcielną. Od momentu chrztu jesteśmy w niepowtarzalnej relacji z Bogiem. Istnieje jeszcze ściślejsza forma owej konsekracji, polegająca na poświęceniu swojego życia i przeznaczeniu go dla Boga i w służbie Kościoła - Wspólnoty ludzi wierzących w Chrystusa poprzez życie radami ewangelicznymi: czystości, ubóstwa i posłuszeństwa. Tego typu konsekracja nazywa się konsekracją zakonną. Wielu mężczyzn i kobiet jeszcze ściślej pragnie zjednoczyć się z Bogiem właśnie poprzez życie wyłącznie poświęcone Bogu. Istnieje wiele form życia konsekrowanego: zakony męskie i żeńskie, zgromadzenia, instytuty życia konsekrowanego i stowarzyszenia życia apostolskiego.  W tym dniu ogarnijmy siostry zakonne, braci i kapłanów zakonnych modlitwą prosząc, aby wiernie realizowali swoje powołanie do życia w czystości, ubóstwie i posłuszeństwie i byli radosnymi świadkami Bożej obecności wśród nas.

b_350_300_16777215_0_http___pliki.episkopat.pl_cms_pliki_c14300_o_BANER_ZYCIE_KONSEKROWANE.jpgPolecamy lekturze treść Listu Pasterskiego Episkopatu Polski na Dzień Życia Konsekrowanego (kliknij link, aby przeczytać list)

Poprawiony: piątek, 07 lutego 2014 09:20