Uroczystość Miłosierdzia Bożego PDF Drukuj Email
czwartek, 09 kwietnia 2015 14:11

images?q=tbn:ANd9GcTWyObUegk6S9M5WPR2GryEvIQ_I9LCNGpRrepM6NKYqvMueGH2gg Zawsze w 2. Niedzielę wielkanocną, w tym roku przypada ona 19.04.2015 będziemy obchodzili Uroczystość Miłosierdzia Bożego. Na całym świecie jest to najszybciej rozszerzający się kult, którego  źródło związane jest z Polską, Litwą i  osobami: Św. S. Faustyny Kowalskiej, jej spowiednika i kierownika duchowego Bł. Ks. Michała Sopoćki i św. Jana Pawła II.

Jezus obiecał Siostrze Faustynie, że każdy kto będzie wypraszał zdroje miłosierdzia Bożego dla siebie i całego świata nigdy nie zostanie pozostawiony w potrzebie. W objawieniach prywatnych Pan Jezus często prosił S. Faustynę aby zanurzała w oceanie Jego miłosierdzia wszystkie dusze, które potrzebują Jego miłości i łaski.

Sanktuarium Miłosierdzia Bożego znajduje się
w Krakowie-Łagiewnikach
(naciśnij link, aby wejść na stronę Sanktuarium)

Zachęcamy do uczestnictwa w Niedzielę Miłosierdzia we Mszy Świętej, do modlitwy Koronką Miłosierdzia Bożego i korzystania z sakramentu pokuty i pojednania. "Bóg bogaty w miłosierdzie" to  ostanie hasło pielgrzymki Św. Jana Pawła II do kraju. Także papież Franciszek w tym roku w październiku zainauguruje Rok Miłosierdzia Bożego, a tematem przewodnim Światowych Dni Młodzieży w naszym kraju 2016 r. będzie również temat Miłosierdzia Bożego. Msze Święte o: 07:45, 10:45 9 17:00.

Poprawiony: poniedziałek, 13 kwietnia 2015 10:47