Parafia Rzymskokatolicka św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Górnej Grupie

Diecezjalny etap konkursu lektorskiego - Pelplin - 25.04.2015 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Proboszcz   
sobota, 25 kwietnia 2015 13:13

b_350_300_16777215_0_https___lh3.googleusercontent.com_-MXM5MFp37zk_VTJYLmI9FNI_AAAAAAAAILg_tFhPAkMZXTI_s480_P1190831.JPG 25.04.2015 r., tj. w sobotę w Pelplinie o godz. 09:30 odbył się diecezjalny etap konkursu lektorskiego. Wzięli w nim udział lektorzy i lektorki z licznych dekanatów w naszej diecezji. Nasz dekanat i parafię reprezentował lektor: Adrian Reniecki. Lektorzy i lektorki mieli przygotować dowolny, przez siebie wybrany, fragment z Księgi Dziejów Apostolskich. Uczestnicy konkursu prezentowali  czytany tekst nie dłużej niż 3 minuty. Oceniana była komunikacja werbalna i niewerbalna, kontakt wzrokowy, dykcja, tempo, intonacja, stosowanie się do znaków interpunkcyjnych w tekście i interpretacja. Poziom był bardzo wysoki u wszystkich uczestników konkursu.

Po odczytanych tekstach była okazja na warsztaty w skryptorium. Bardzo ciekawa była historia kopistów przepisujących księgi. Można było również samemu spróbować swoich sił w kopiowaniu liter pismem gotyckim. Następnie przyszedł czas na ciasto i herbatę. Następnie Ks. Bp Wiesław Śmigiel wręczył dyplomy i nagrody książkowe za wzięcie udziału w VII. diecezjalnym Konkursie lektorskim. Ks. Bp podkreślił, że wszyscy są już zwycięzcami skoro znaleźli się w tym etapie i poziom konkursu był wysoki. Dziękujemy Adrianowi za reprezentowanie naszego dekanatu i parafii i życzymy dalszych sukcesów na drodze LSO. I odważnym startowaniu w kolejnych edycjach konkursu.

Gratulujemy zwyciężczyni i pozostałym lektorom i dziękujemy za cenne doświadczenie.

Poprawiony: niedziela, 26 kwietnia 2015 18:49
 

Porządek nabożeństw

Msze Święte

 

Niedziela i święta:

7:45

9:30 - Msza Święta z udziałem dzieci

11:00 - Msza Święta - suma

Święta „zniesione" :

10:00, 17:00

Dni powszednie:

17:00

Nabożeństwa:

- Nabożeństwa do Matki Bożej fatimskiej - 13. każdego miesiąca
- Nabożeństwa różańcowe
- Nabożeństwa majowe
- Nabożeństwo do Św. Jana Pawła II - 27. każdego miesiąca

Kancelaria parafialna

Biuro parafialne

 

czynne:

wtorek i czwartek

od godz. 17.45 do godz. 18.30

Środa rano:

od godz. 9.00 do godz. 10.00


Poniedziałek, Sobota i Niedziela: nieczynne

 

Katecheza dla rodziców i chrzestnych:

Piątek godz. 18.00

Sprawy naglące jak np. zgłoszenia pogrzebu

czy udzielenia Sakramentu Namaszczenia Chorych

można zgłaszać poza godzinami urzędowania.