Diecezjalny etap konkursu lektorskiego - Pelplin - 25.04.2015 PDF Drukuj Email
sobota, 25 kwietnia 2015 13:13

b_350_300_16777215_0_https___lh3.googleusercontent.com_-MXM5MFp37zk_VTJYLmI9FNI_AAAAAAAAILg_tFhPAkMZXTI_s480_P1190831.JPG 25.04.2015 r., tj. w sobotę w Pelplinie o godz. 09:30 odbył się diecezjalny etap konkursu lektorskiego. Wzięli w nim udział lektorzy i lektorki z licznych dekanatów w naszej diecezji. Nasz dekanat i parafię reprezentował lektor: Adrian Reniecki. Lektorzy i lektorki mieli przygotować dowolny, przez siebie wybrany, fragment z Księgi Dziejów Apostolskich. Uczestnicy konkursu prezentowali  czytany tekst nie dłużej niż 3 minuty. Oceniana była komunikacja werbalna i niewerbalna, kontakt wzrokowy, dykcja, tempo, intonacja, stosowanie się do znaków interpunkcyjnych w tekście i interpretacja. Poziom był bardzo wysoki u wszystkich uczestników konkursu.

Po odczytanych tekstach była okazja na warsztaty w skryptorium. Bardzo ciekawa była historia kopistów przepisujących księgi. Można było również samemu spróbować swoich sił w kopiowaniu liter pismem gotyckim. Następnie przyszedł czas na ciasto i herbatę. Następnie Ks. Bp Wiesław Śmigiel wręczył dyplomy i nagrody książkowe za wzięcie udziału w VII. diecezjalnym Konkursie lektorskim. Ks. Bp podkreślił, że wszyscy są już zwycięzcami skoro znaleźli się w tym etapie i poziom konkursu był wysoki. Dziękujemy Adrianowi za reprezentowanie naszego dekanatu i parafii i życzymy dalszych sukcesów na drodze LSO. I odważnym startowaniu w kolejnych edycjach konkursu.

Gratulujemy zwyciężczyni i pozostałym lektorom i dziękujemy za cenne doświadczenie.

Poprawiony: niedziela, 26 kwietnia 2015 18:49