Rekolekcje Wielkopostne 2016 PDF Drukuj Email
środa, 09 marca 2016 17:27

Rekolekcje Wielkopostne 2016 <-------------- (kliknij link, aby zobaczyć galerię)

W Górnej Grupie w Parafii Rzymskokatolickiej św. Teresy od Dzieciątka Jezus w pierwszym tygodniu marca odbyły się rekolekcje.  Od poniedziałku do środy prowadzone były dla uczniów ze szkoły podstawowej i gimnazjalnej przez wikarego z parafii św. Krzyża w Nysie o. Damiana Piątkowskiego SVD. Z kolei od piątku do niedzieli rekolekcje dla dorosłych prowadził o. Radosław Gawryś z Domu Misyjnego św. Stanisława Kostki z Chludowa.

Na rekolekcjach dla młodych o. Damian z dziećmi z podstawówki rozpoczął spotkanie od śpiewania i przygrywania na gitarze pieśni chrześcijańskich. W swoim kazaniu przedstawił im jakie znaczenie ma chrzest i jak ważna jest nasza wiara. Poruszył kwestię dobrych uczynków i symboli religijnych, które nosimy. Ukazał młodym swój krzyż który nosi i jak jest blisko Boga bo nie boi, nie wstydzi się pokazywać, że wierzy. Przeprowadzono Drogę Krzyżową, a na koniec rozdano drobne nagrody dla najlepszych prac z datą chrztu: baranki wielkanocne.

Z młodzieżą gimnazjalną rozmawiał o sytuacjach życiowych na przykładzie ukazania filmu.  Po zobaczeniu fragmentu filmu prowadził dyskusje na temat tego co zauważyli i wywnioskowali młodzi gimnazjaliści.  Pierwszy film był o samotnym człowieku wśród tłumu. Kolejną lekcją był fragment ekranizacji ewangelii według św. Jana, a na ostatnim spotkaniu pokazał wywiad z piosenkarką Renatą Wolkiewicz.

Renata Wolkiewicz to polska piosenkarka, która rozwinęła swoją karierę muzyczną w The Voice of Russian ale straciła głos mając polipy na wiązadłach głosowych i nie mogła mówić. W jednym z wywiadów w telewizji polskiej powiedziała, że tylko dzięki wierze do Boga i modlitwie udało się jej przemówić i zaśpiewać na nowo.

Dorośli rozpoczęli rekolekcje w piątek od Spowiedzi Świętej i Drogi Krzyżowej prowadzonej przez o. Radosława Gawrysia. W swoim kazaniu dla parafian przedstawił istotę przywiązania do rzeczy materialnych i wyjściu z rutyny w stosunkach z bliźnimi, a także z Bogiem.  W nawiązaniu do tematu odniósł się do cytatu amerykańskiego pisarza Nicholasa Sparksa o miłości:

„ Prawdziwa miłość oznacza, że zależy ci na szczęściu drugiego człowieka bardziej niż na własnym, bez względu na to, przed jak bolesnymi wyborami stajesz”.

W ostatni dzień rekolekcji w niedzielę 06.03.2016 wręczono ojcu Radosławowi kwiaty i parafianie pożegnali go  słowami z wiersza św. Teresy pt.: „Moja pieśń na dzień dzisiejszy”

Poprawiony: środa, 16 marca 2016 17:32