XVIII Dzień Życia Konsekrowanego PDF Drukuj Email
niedziela, 01 lutego 2015 00:00

There was a problem loading image http://pliki.episkopat.pl/cms/pliki/c20530/t6.jpg

t6.jpg

Święto Ofiarowania Pańskiego Roku Pańskiego 2014 to także XVIII  Dzień Życia Konsekrowanego w Kościele katolickim, który stanowi dla nas szczególną okazję do wyrażenia dziękczynienia Dobremu Bogu za otrzymaną łaskę powołania do życia zakonnego i konsekracji - złożenia ślubów posłuszeństwa, ubóstwa i czystości, jako wyraz ofiarowania się Bogu Trójcyjedynemu na wyłączność. W tym roku dzień ten przeżywamy pod hasłem: "Osoby konsekrowane w communio Kościoła". Dzień ten wprowadził w praktykę Kościoła Św. Jan Paweł II w 1997 r. Decyzją papieża Franciszka cały rok kościelny obchodzony jest w Kościele powszechnym jako Rok Życia Konsekrowanego. Papież pragnie przypomnieć, ale i odnowić charyzmat życia zakonnego i na nowo zainteresować nim wszystkich wierzących. W kościele w Polsce towarzyszy mu duszpasterski rok pod hasłem: "Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię".

b_350_300_16777215_0_http___www.konsekrowane.org_grafika_rzk2015a.jpgPamiętajmy w naszych modlitwach o wszystkich osobach konsekrowanych - siostrach zakonnych, siostrach zakonnych klauzurowych, braciach zakonnych i kapłanach-zakonnikach, także wywodzących się z naszej parafii. Polecajmy wszystkie osoby należące do Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego.

Msza św. w naszej parafii o godz. 17:00.

List biskupów polskich na Dzień Życia Konsekrowanego
(kliknij, aby przeczytać)

Dzień Życia Konsekrowanego
(skąd ten dzień, po co i dlaczego - kliknij tutaj)