Parafia Rzymskokatolicka św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Górnej Grupie

XVIII Dzień Życia Konsekrowanego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Proboszcz   
niedziela, 01 lutego 2015 00:00
Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image http://pliki.episkopat.pl/cms/pliki/c20530/t6.jpg

t6.jpg

Święto Ofiarowania Pańskiego Roku Pańskiego 2014 to także XVIII  Dzień Życia Konsekrowanego w Kościele katolickim, który stanowi dla nas szczególną okazję do wyrażenia dziękczynienia Dobremu Bogu za otrzymaną łaskę powołania do życia zakonnego i konsekracji - złożenia ślubów posłuszeństwa, ubóstwa i czystości, jako wyraz ofiarowania się Bogu Trójcyjedynemu na wyłączność. W tym roku dzień ten przeżywamy pod hasłem: "Osoby konsekrowane w communio Kościoła". Dzień ten wprowadził w praktykę Kościoła Św. Jan Paweł II w 1997 r. Decyzją papieża Franciszka cały rok kościelny obchodzony jest w Kościele powszechnym jako Rok Życia Konsekrowanego. Papież pragnie przypomnieć, ale i odnowić charyzmat życia zakonnego i na nowo zainteresować nim wszystkich wierzących. W kościele w Polsce towarzyszy mu duszpasterski rok pod hasłem: "Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię".

b_350_300_16777215_0_http___www.konsekrowane.org_grafika_rzk2015a.jpgPamiętajmy w naszych modlitwach o wszystkich osobach konsekrowanych - siostrach zakonnych, siostrach zakonnych klauzurowych, braciach zakonnych i kapłanach-zakonnikach, także wywodzących się z naszej parafii. Polecajmy wszystkie osoby należące do Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego.

Msza św. w naszej parafii o godz. 17:00.

List biskupów polskich na Dzień Życia Konsekrowanego
(kliknij, aby przeczytać)


Dzień Życia Konsekrowanego
(skąd ten dzień, po co i dlaczego - kliknij tutaj)

Poprawiony: sobota, 07 lutego 2015 19:02
 

Porządek nabożeństw

Msze Święte

 

Niedziela i święta:

7:45

9:30 - Msza Święta z udziałem dzieci

11:00 - Msza Święta - suma

Święta „zniesione" :

10:00, 17:00

Dni powszednie:

17:00

Nabożeństwa:

- Nabożeństwa do Matki Bożej fatimskiej - 13. każdego miesiąca
- Nabożeństwa różańcowe
- Nabożeństwa majowe
- Nabożeństwo do Św. Jana Pawła II - 27. każdego miesiąca

Kancelaria parafialna

Biuro parafialne

 

czynne:

wtorek i czwartek

od godz. 17.45 do godz. 18.30

Środa rano:

od godz. 9.00 do godz. 10.00


Poniedziałek, Sobota i Niedziela: nieczynne

 

Katecheza dla rodziców i chrzestnych:

Piątek godz. 18.00

Sprawy naglące jak np. zgłoszenia pogrzebu

czy udzielenia Sakramentu Namaszczenia Chorych

można zgłaszać poza godzinami urzędowania.