Niedziela Ad gentes PDF Drukuj Email
czwartek, 21 lutego 2013 08:41

There was a problem loading image http://kuriaczestochowa.pl/wp-content/uploads/2013/02/adgentes.jpg

adgentes.jpg 24.02.2013 r. w II Niedzielę Wielkiego Postu obchodzimy tzw. Niedzielę "Ad gentes" (Ad gentes - Do narodów), czyli Dzień Modlitwy, Postu, Solidarności z misjonarzami.

Nasza Parafia jest parafią misyjną. Wielu Proboszczów i wikarych wcześniej pracowało na misjach i zna bardzo dobrze realia pracy w różnych zakątkach świata, sytuacje chrześcijan, w tym katolików, zróżnicowane potrzeby jak i sytuacje Kościoła lokalnego, w którym posługiwali.

Obecnie na świecie posługuje 2170 misjonarzy i misjonarek, fideidonistów, zakonników i sióstr zakonnych w ok. 94 krajach świata wywodzących się z Polski. Pamiętajmy o nich w tym szczególnym dniu i jeśli możemy wesprzyjmy ich naszą modlitwą, postem i jałmużną w postaci SMS-a o treści MISJE pod nr 72032.

Wielki Post skłania by jeszcze bardziej przylgnąć do Boga poprzez modlitwę, post i jałmużnę.

Wdzięczni za dar przekazanej nam niegdyś wiary, pamiętajmy o tych, którzy i dziś odważnie zaszczepiają ziarno Słowa i przykładem życia zachęcają do wyznawania wiary w Boga w Trójcyjedynego. "Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało. Proście Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo".(Mt 9,37)

Komunikat Ks. Bp Jerzego Mazura Przewodniczącego Komisji Episkopatu Polski ds. Misji na II Niedzielę Wielkiego Postu,  Niedzielę Ad Gentes 24 lutego 2013 r.
(kliknij link, aby przeczytać całość)

Niedziela Ad gentes
(kliknij by obejrzeć klip)

Poprawiony: niedziela, 24 lutego 2013 17:06