Sakrament Bierzmowania PDF Drukuj Email
piątek, 27 lutego 2015 00:00

There was a problem loading image http://www.swiecie24.pl/DATA/pliki/biskup.jpg

b_350_300_16777215_0_http___parafialapanow.pl_wp-content_uploads_2011_03_bierzmowanie_3.jpg

23. czerwca 2015 r. we wtorek o godz. 17:00 Sakramentu umocnienia wiary (Sakramentu Bierzmowania) udzieli młodzieży naszej parafii J.E. Ks. Bp Wiesław Śmigiel.

Módlmy się by dary Ducha Świętego: mądrości, rozumu,  umiejętności, rady, męstwa i bojaźni Bożej - "boję się" by niczym Boga nie urazić - żadnym grzechem,  od tego dnia wydoskonalały wiarę w młodych ludziach. Niech w niej dojrzewają, pielęgnują ją, aby mogli cieszyć się owocami Ducha Świętego, o których pisze św. Paweł w Liście do Galacjan: "Owocem zaś ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, opanowanie" (Ga 5,22-23).

biskup.jpg

J.E. Ks Bp dr hab. Wiesław Śmigiel -
Bp pomocniczy diec. pelplińskiej
Szafarz Sakramentu Umocnienia Wiary - Sakramentu Bierzmowania
w tym roku w naszej parafii

Spotkania organizacyjne kandydatów przystępujących do Sakramentu Umocnienia Wiary (Bierzmowania) związane z  przebiegiem Uroczystości odbędą się:

- pierwszy piątek miesiąca - 5. czerwca (zakończenie spotkań formacyjnych) - od. 16:15 okazja do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania, Litania do Serca Pana Jezusa i adoracja Najświętszego Sakramentu. Msza święta z nauką dla kandydatów i kandydatek do bierzmowania. Po Mszy spotkanie organizacyjne (weryfikacja danych osobowych kandydatów i kandydatek do bierzmowania).
- drugi piątek miesiąca - 12. czerwca -
pierwsza próba przed bierzmowaniem.
- trzeci piątek miesiąca - 19. czerwca -
spowiedź kandydatów, kandydatek i świadków przed sakramentem bierzmowania - godz. 16:15-17:00, po Mszy św. druga próba przed przyjęciem sakramentu bierzmowania.
- poniedziałek -  22. czerwca -
po Mszy świętej próba generalna przed przyjęciem sakramentu bierzmowania (jeśli jest taka możliwość ze świadkami do bierzmowania).

Obecność obowiązkowa wszystkich przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania, zarówno rocznika 2013/20114 jak i obecnego rocznika 2014/2015 - łącznie 87 osób. Przypominamy również kandydatom i kandydatkom o potrzebie dostarczenia świadectwa chrztu i danych (imię patrona oraz imię i nazwisko świadka bierzmowania) i o uregulowaniu pozostałych formalności.

images?q=tbn:ANd9GcRSlmQBg8H0PYryV8UvOx3-tf6pFDgAKI7U6X-el_R67-pyeDFdNEDZp6nqNiech radość wynikająca z wiary przeżywanej w Duchu Świętym daje świeżość, pokój serca, wyraża się w większym przylgnięciu do Boga - kochającego Ojca i przyjaźni z Jego Synem - Jezusem Chrystusem mocą Ducha Świętego. Niech nowe imię przyjęte już świadomie będzie nie tylko wyrazem oryginalności, ale świadomością przykładu świętego/świętej, który/a inspiruje, zachęca do życia godnego miana chrześcijanina - Tobie Boże zaufałem, nie zawstydzę się na wieki.

PRZYJDŹ DUCHU ŚWIĘTY!!!

Poprawiony: wtorek, 23 czerwca 2015 19:31