Lumen fidei - Światło wiary PDF Drukuj Email
niedziela, 07 lipca 2013 15:42

There was a problem loading image http://images.okazje.info.pl/p/ksiazki/8148/th220/list-apostolski-porta-fidei-w-formie-motu-proprio-oglaszajacy-rok-wiary.jpg
There was a problem loading image http://www.deon.pl/gfx/deon/pl/defaultaktualnosci/500/5/1/1086976340.jpg
There was a problem loading image http://www.parafia-toszek.pl/Obrazy/rok_wiary.jpg

Trwa Rok Wiary rozpoczęty 11 października 2012 przez papieża Benedykta XVI, a zakończy się 24 listopada 2013.

Organizowanych jest wiele przedsięwzięć w Kościele katolickim, aby umocnić swoją wiarę, by ją na nowo w sobie odkryć, reflektować nad nią i by wcielać ją w życie. Przykładami są: Misyjne Święto Młodych, które odbywało się w dniach 3-7.07.2013 w Chludowie koło Poznania organizowane przez Werbistowskie Centrum Młodych "Tabor", Uwielbienie Jezusa w Duchu Świętym na stadionie narodowym, które miało miejsce 6.07.2013 organizowane w Warszawie przez diec. warszawsko-praską, różnego rodzaju warsztaty, rekolekcje, skupienia, religijne i misyjne turnusy wakacyjne, które mają w nam pomóc odkryć znaczenie i sens wiary w naszym życiu. Powstały także dwa dokumenty Kościoła, które mają nam przybliżyć czym jest cnota wiary, jaka jest jej rola i na czym ma polegać życie wiarą. Pierwszy z nich - List apostolski napisał papież Benedykt XVI z okazji inauguracji - rozpoczęcia Roku Wiary. Zatytułował go: "Porta fidei" - Podwoje wiary.

list-apostolski-porta-fidei-w-formie-motu-proprio-oglaszajacy-rok-wiary.jpg

Porta Fidei
(naciśnij link, aby pobrać List apostolski)

Drugi dokument - encyklika, została ogłoszona przez papieża Franciszka i nosi nazwę - "Lumen Fidei" - Światło wiary

Lumen fidei
(naciśnij link, aby pobrać Encyklikę)

Zachęcamy do pogłębiania nie tylko swojej pobożności, ale i świadomości, poprzez lekturę tych dokumentów, które pomagają nam zrozumieć zagadnienie wiary.

Święty Paweł poucza w Liście do Rzymian, że "Przeto wiara rodzi się z tego, co się słyszy, tym zaś, co się słyszy, jest słowo Chrystusa". (Rz 10,17)

rok_wiary.jpg

ZACHĘCAMY BY UMACNIAĆ SWOJĄ WIARĘ SIĘGAJĄC DO ŹRÓDŁA OŻYWIAJĄCEGO NASZĄ WIARĘ, ŻYCIODAJNEGO SŁOWA, KTÓRE PRZYCHODZI NAM Z POMOCĄ ILEKROĆ JE ROZWAŻAMY - ZASTANAWIAMY SIĘ NAD NIM I NAD JEGO ZNACZENIEM W NASZYM ŻYCIU.

JEŚLI NIE CZUJESZ SIĘ PRZEKONANY/A OBEJRZYJ KONIECZNIE:

Pismo Święte
(kliknij, aby odsłuchać i zobaczyć klip)

Św. Hieronim ze Strydonu, który przetłumaczył Pismo Święte z jęz. hebrajskiego i greckiego na jęz. łaciński powiedział: "Nieznajomość Pisma Świętego, jest nieznajomością Chrystusa".

Chcąc mieć żywe doświadczenie działania Boga w naszym życiu sięgajmy do Biblii, szukajmy komentarzy do tekstów zawartych w Piśmie Świętym, bądź uczestniczmy w Eucharystii, w trakcie której poznajemy lepiej Dobrą Nowinę o Chrystusie.

Poprawiony: sobota, 31 sierpnia 2013 09:47