Parafia Rzymskokatolicka św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Górnej Grupie

Niedziela Palmowa PDF Drukuj Email
Wpisany przez Proboszcz   
poniedziałek, 26 listopada 2012 15:17
Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image http://www.parafiakleosin.pl/images/stories/palmowa.jpg

palmowa.jpgNiedziela Palmowa ("Niedziela Męki Pańskiej", zwana też "Kwietną" lub "Wierzbną", w formie nadzwyczajnej rytu rzymskiego: "Druga Niedziela Męki Pańskiej") – święto ruchome w kalendarzu chrześcijańskim przypadające 7 dni przed Wielkanocą.
Zostało ono ustanowione na pamiątkę przybycia Chrystusa do Jerozolimy. Rozpoczyna okres przygotowania duchowego do świąt, będącego wyciszeniem, skupieniem i przeżywaniem męki Chrystusa. Niedziela Palmowa obchodzona jest w Polsce od średniowiecza.  W ludowych przekazach wierzba występuje jako drzewo chroniące przed wszelkimi złymi siłami.
Według obrzędów katolickich tego dnia wierni przynoszą do kościoła palemki, symbol odradzającego się życia.
W Niedzielę Palmową poświęcamy palmy, które po powrocie do domu umieszczamy obok krzyża jako symbol Bożego pokoju, który powinien panować w rodzinie. Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień, którego punktem kulminacyjnym jest Triduum Paschalne, czyli misterium Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa.

 

Porządek nabożeństw

Msze Święte

 

Niedziela i święta:

7:45

9:30 - Msza Święta z udziałem dzieci

11:00 - Msza Święta - suma

Święta „zniesione" :

10:00, 17:00

Dni powszednie:

17:00

Nabożeństwa:

- Nabożeństwa do Matki Bożej fatimskiej - 13. każdego miesiąca
- Nabożeństwa różańcowe
- Nabożeństwa majowe
- Nabożeństwo do Św. Jana Pawła II - 27. każdego miesiąca

Kancelaria parafialna

Biuro parafialne

 

czynne:

wtorek i czwartek

od godz. 17.45 do godz. 18.30

Środa rano:

od godz. 9.00 do godz. 10.00


Poniedziałek, Sobota i Niedziela: nieczynne

 

Katecheza dla rodziców i chrzestnych:

Piątek godz. 18.00

Sprawy naglące jak np. zgłoszenia pogrzebu

czy udzielenia Sakramentu Namaszczenia Chorych

można zgłaszać poza godzinami urzędowania.