Parafia Rzymskokatolicka św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Górnej Grupie

Światowe Dni Młodzieży Rio 2013 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Proboszcz   
czwartek, 18 lipca 2013 19:56
Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRB2jU_i_McMsSDGZ6Sn-8tx0Sa5NYeruZmk5JuTu2Qkk-D-ReKYw

b_350_300_16777215_0_http___www.upanien.parafia.info.pl_text_images_text_1_img289.jpgW dniach 23-28.07 - trwać będą kolejne Światowe Dni Młodzieży. Decyzją Benedykta XVI będą odbywać się one w Brazylii, w Rio de Janerio. Poprowadzi je papież Franciszek. Światowe Dni Młodzieży to młode zjawisko w Kościele katolickim, które przyjęło się bardzo szybko i odzew młodych jest rok rocznie coraz większy. Zapoczątkował je bł. papież Jan Paweł II. W Polsce ŚDM odbyły się w 1991 r. na Jasnej Górze w Częstochowie. Wtedy była to ogromna radość gościć młodych duchem i ciałem z całego świata w naszym kraju spotykając się z bł. Janem Pawłem II.

 

images?q=tbn:ANd9GcRB2jU_i_McMsSDGZ6Sn-8tx0Sa5NYeruZmk5JuTu2Qkk-D-ReKYw

 

 

to już 28. Światowe Dni Młodzieży. Poprzedziły je Parafialne Dni Młodzieży, Diecezjalne Dni Młodzieży, jak i Ogólnopolskie spotkanie młodzieży. Teraz czas na Światowe Dni Młodzieży, które mają nam, młodym katolikom, pomóc wzrastać w naszej wierze, znajdować odpowiedzi na nurtujące nas pytania, ożywić naszego ducha - dać nowy zapał, tchnienie, przeżywanie Kościoła w wymiarze nie tylko partykularnym, ale ogólnoświatowym - w łączności z młodymi z różnych krajów i języków. Hasło tegorocznych Światowych Dni Młodzieży zaczerpnięte jest z Ewangelii św. Marka 28,19: "Idźcie i nauczajcie wszystkie narody". Więcej aktualnych informacji na temat  tego wydarzenia można znaleźć na oficjalnej stronie Światowych Dni Młodzieży Rio 2013 (kliknij ten link by przejść do strony). Wielu z nas z różnych przyczyn nie może być w Rio i jednoczyć się ze swoimi rówieśnikami w wierze. To jednak żadna przeszkoda. Poniżej zamieszczamy program z transmisji ŚDM przez TVP. Wszystkie spotkania będzie można oglądać i przeżywać wraz z młodymi obecnymi w Rio.
b_350_300_16777215_0_http___media2.pl_g_600_35125.jpg

Warto zapoznać się z programem, aby być na bieżąco co i kiedy będzie się działo oraz mieć możliwość wraz z młodymi zebranymi w Rio w Brazylii żarliwie przeżywać przesłanie jakie Bóg kieruje do ludzi młodych przez papieża Franciszka.

28.07 papież Franciszek ogłosi również miejsce kolejnych Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w roku 2016. Polska podobnie jak inne kraje również ubiega się o organizacje ŚDM 2016. Polska jako kandydaturę miasta wytypowała Kraków. Gdyby papież Franciszek ogłosił, że Polska jest gospodarzem ŚDM w 2016r. byłaby to niesamowita radość gdyż zbiegło by się to wydarzenie z 1050. rocznicą chrztu naszego kraju. Módlmy się zatem, aby za 3 lata móc przeżywać ŚDM  ponownie w Polsce jak niegdyś w 1991 r. w Częstochowie.
Poprawiony: poniedziałek, 29 lipca 2013 19:18
 

Porządek nabożeństw

Msze Święte

 

Niedziela i święta:

7:45

9:30 - Msza Święta z udziałem dzieci

11:00 - Msza Święta - suma

Święta „zniesione" :

10:00, 17:00

Dni powszednie:

17:00

Nabożeństwa:

- Nabożeństwa do Matki Bożej fatimskiej - 13. każdego miesiąca
- Nabożeństwa różańcowe
- Nabożeństwa majowe
- Nabożeństwo do Św. Jana Pawła II - 27. każdego miesiąca

Kancelaria parafialna

Biuro parafialne

 

czynne:

wtorek i czwartek

od godz. 17.45 do godz. 18.30

Środa rano:

od godz. 9.00 do godz. 10.00


Poniedziałek, Sobota i Niedziela: nieczynne

 

Katecheza dla rodziców i chrzestnych:

Piątek godz. 18.00

Sprawy naglące jak np. zgłoszenia pogrzebu

czy udzielenia Sakramentu Namaszczenia Chorych

można zgłaszać poza godzinami urzędowania.